Gizli Özne
http://gizliozne.anatolianrock.com
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Demolarımız
 Videolarımız
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
Teoman Gizli Özne projesini anlattı.

Rock'n Dark 2009 birincisi Gizli Özne, geçtiğimiz haftalarda ilk albümlerinin prodüktörlüğünü Teoman'ın yapacağını açıklamıştı. Biz de Teoman'ın kapısını çaldık ve Gizli Özne ile gerçekleştireceği bu projeyle ilgili merak ettiklerimizi sorduk.Gizli Özne'yi ilk kez nerede dinlediniz, duydunuz?

Antalya'dan bazı arkadaşlarımın arkadaşlarıydı, onlar bahsediyorlardı Gizli Özne'den. Ama ilk duyduğumda pek de ilgilendiğimi sanmıyorum.Grup ve şarkılarıyla ilgili genel düşünceleriniz neler?

Grubu kişisel olarak çok iyi tanımıyorum aslında. Duyduklarım var kişilikleri hakkında ve güzel yorumlar bunlar. Uzun yıllardır beraber, iyi de arkadaş olan yetenekli 4 genç olarak görüyorum onları. Şarkıları çok güzel, sözler kişilikli vs. övüyorum onları şu anda ama zaten beğenmesem, ne işim var yanlarında?Gizli Özne ile bir araya geliş süreciniz nasıl gelişti? Beraber çalışma fikri nasıl ortaya çıktı?

Arkadaşlarımın arkadaşlarıydı; ama tanışmamıştım onlarla. Açıkçası tanıştığımızda da çok ilgilenmedim. Ama isimlerini beğenmiştim ve ertesi gün onları dinlemek istedim ve buluşmak için bunu arkadaşlarıma söyledim. Niyetim eğer beğenirsem bir video kliplerini çekmekti. Gitaristleri Burçin ile buluştuk, şarkılarını dinleyince bayıldım gruba. Artık beni video kliplerini çekmek kesmezdi, ben de onlara ne istediklerini sordum. Her grup gibi albüm yapmak istiyorlardı. Ben de onlara yardımcı olacağımı, gruplarını çok beğendiğimi, en azından Avrupa Müzik ile onlar için konuşacağımı söyledim. Avrupa Müzik, eğer ben prodüktörleri olursam gruba albüm yapmayı kabul edeceğini belirtti. Grubu dinlememişlerdi; ama ben beğendiysem, onların da beğeneceklerini söylediler. Aramız iyidir.

Sizin prodüktörlüğünüzde ilk albümlerini kaydedecekler. Bu aşamada Gizli Özne'yi nasıl bir süreç bekliyor? Şarkı yazımlarında gruba yardımcı olacak mısınız yoksa tamamen özgür bırakıp stüdyo sürecinde mi onlara eşlik edeceksiniz?

Ben grubun müzikal karakterini hiç değiştirmek istemiyorum. Prodüktörleriyim ama bu albüm de o çocukların hayatlarının projesi. En azından grupları, onlar için öyle. Yani ben sadece bir albüm sürecinde kendi tecrübelerimi onlara hatırlatacağım. Her zaman da son karar onların olacak; çünkü bu albüm kariyerlerinin en önemli taşlarından biri ve hayatlarını etkileyecek. Düzenleme taraflarında biraz işe karışacağım ama.Siz de gruba prodüktörlük haricinde şarkı ya da bir şarkıda düet bazında destek olmayı düşünüyor musunuz? Ya da böyle bir işbirliği de aranızda konuşuldu mu?

Şarkı vermek istemiyorum. Çünkü halihazırda şarkıları güzel zaten. Düet teklifini onlar yaptı zaten. Yaparız güzel bir düet beraber.Üzerinde konuşmak için erken olabilir ancak Gizli Özne'nin ilk albümü sizce nasıl olacak? Kafanızda nasıl bir albüm tasarlıyorsunuz?

Gizli Özne'nin albümü güzel olacak ve beğenilecektir. Ama daha da önemlisi, ben bu grubun çok uzun soluklu bir grup olmasını istiyorum ve bunun olacağına da inanıyorum. Onlara da söylüyorum, bu albüm güzel olacak ama asıl üçüncü albümünüz harika olacak, diye.

Bu röportaj www.rockndark.com sitesi için verilmiştir.Aşağıdaki bağlantıdan röportajın aslını görebilirsiniz
http://www.rockndark.com/news/Teoman-ile-Gizli-zne-isbirligini-konustuk

[Haberin Eklenme Tarihi: 23.02.2010]

Haberlerin Tamamı >>